Laboratuvar Güvenligi Merkezi

Laboratuvar Güvenligi

Solunumu Tehlikeli Madde

Laboratuvar Güvenligi Malzemeleri ve Ekipmanları
Az Tehlikeli Madde
Laboratuvar Güvenligi | Laboratuvar İlk Yardım Ürünleri | Laboratuvarda Yangın ve Yanık Laboratuvar İş Güvenligi | Kimyasal Absorbanlar | Güvenlik Dolapları | MSDS OnLine | Laboratuvar Uyarıları ve İkaz Levhaları

YANIK iLK YARDIM ÜRÜNÜ

VESTASAN: Hidrojele bandirilm›fs ve sterilize edilmis, yanik yaralar›nda ilk yardim malzemesi olarak kullanilan yara örtüsüdür.Jel tasiyici olarak sünger ve lifsiz viskoz
materyal kullanilmaktadir.
VESTASAN ev ilk yardim dolabi için ideal üründür.

VESTA ateş,isi, buhar, kimyasallar, elektrik, gaz ve güneş tarafindan  sebep olunan yanik yaralanmalarinda ilk kullanilacak özel bir hidrojeldir.

VESTA su, çay agaci yagi (Melaleuca alterfolia) ve jelden olusan dogal bir üründür.Yanik yaralanmasinin çesidine göre….

VESTA jel seklinde veya jele bandirilmis steril yara bandaji olarak kullanilir.

VESTA'nin hayrete düsüren özelligi fiziksel isiyi yüksek bir güçle emmesinde ve dolayisi ile acinin ve yanigin hafiflemesine sebep olmaktadir.
VESTA yaralanmis yeri aninda sogutmakta ve burayi devamli soguk tutmaktadir. Böylelikle yanma prosesi aninda durdurulmakta ve deri ve dokudaki etkileri azaltilmaktadir.

Hidrojel bir taraftan yanik yarasinin disaridan gelecek kirlenmelerden dolayisi ile enfeksiyondan korurken diger taraftan vücut nemini korur ve kaybolmasini azaltmaktadir.
VESTA tahris edici degildir, yaglanmaya sebep vermez ve yanan yere yapismaz.   Dolayisi ile doktor tarafindan kaldirilirken aci vermeden kaldirilip temizlenir.
VESTA kullanimi basittir. Yanma durumunda jel seklindeki saf Hidrojel kalinca yanik üzerine sürülür veya Hidrojel'e Bandirilms olarak satilan VESTA yara bandaji yanigin üzerine örtülür.

VESTAGEL: saglam plastik tüpte hidrojel olarak yanik ilk müdehalesi içindir. Ise giderken yaninizda tasimaya, örnek olarak ates  ve isinin yogun oldugu sanayilerde
ve mutfaklara uygundur.

Yanık üzerine koyunuz.
VESTA YANIK ÇANTASI Vesta Yanık Pedleri Vesta Yanık Jel Krem
Yanık üzerine sürünüz
Yangın Bataniyesi
Bonpet Asma Ünitesi

LABORATUVARDA YANGIN ÖNLEMİ

Yangin Söndürme Bombasi........Fire Safety Systems

Fire Safety Systems  Fire Safety Systems

Yangın çıktığında BONPET duvara veya yangın üzerine fırlatılır. Kırılan tüpün içindeki çözeltinin yayılarak serpişmesi ve alevin üzerindeki oksijeni yok etmesi ile yangın söner.

10 Yıl bakım, dolum gerektirmeyen çevreye ve insan sağlığına hiçbir zarari olmayan bir üründür.
Yangın çıkabilecek heryerde yangın daha büyümeden hangi bir enerji ve sisteme ihtiyac duyulmadan hemen söndürme özelliğine sahiptir.

BONPET ile
Caninizi  ve  Malinizi  Koruyun

8 ila 12 litrelik su dolu bir kaba bir BONPET kırılarak karıştırılır. Seyreltilmiş çözelti yanan yere / bölgeye / kısma serpilerek söndürülür.

BONPET tüpünün bulunduğu mekanda yangın çıktığında ve çözelti ısısı  90 C dereceye ulaştığında, tüp kendiliğinden patlar. Çözelti yanan bölgeye serpişir ve alevlerle teması ile BONPET'in reaksiyonu oluşur. Yangın söner.

BONPET Otomatik
Ani Yangın
Söndürücüleri

Bonpet in Güvenle Kullanildigi Yerler
Laboratuvarlar, Ambalaj  ve Gida Depolari ,Nakliye Araçlari,Kazan Daireleri,Elektirik Kontrol Panelleri,
Jeneratörler,Imalathaneler,Hayvan Barinaklari,Yat
Kotra,Hotel ve Sanayi Mutfaklari,Ev Mutfaklari Garajlar,Okullar,Kreşler, Ogrenci Servisleri ...vs 

YANGIN ÖNLEME  BOMBASI  VIDEOSUNU SEYRET

Cancan Ltd….   
Telefon: 0216  4895292   Telefon: 0 216  5198866    Fax: 0 216  4177923
Email:  biofarmatik@email.com